Dziękuję Ci, Amelio Bedelio! / Amelia Bedelia i przyjęcie niespodzianka - Peggy Parish


            Powracamy to cudownego świata, gdzie rządzi Amelia Bedelia. Opowiadałam już o pierwszym tomie na blogu i jak bardzo pouczające się te książki i tym razem będę się powtarzać.

            Drugi tom jest zabawniejszy od pierwszego. Amelia jest w swojej najlepszej formie. Do Państwa Rogers przybywa z daleka ciotka Myra, a sprzątaczka, która bierze wszystko dosłownie, musi przygotować dom na jej przyjazd. Co tym razem wymyśli? Wprowadzi trochę (nie)porządku. Jakie ciasto uratuje ją przed opresją? Dziękujemy Ci, Amelio Bedelio!

            W trzecim tomie Amelia dostaje pomocnika, w postaci kuzyna Alcolu i musi przygotować uroczyste oblewanie zaręczyn panny Almy. Jak układa się cięte kwiaty i czy babeczki czekoladowe z lodami, poprawią humor koleżankom Pani Rogers? „Amelia Bedelia i przyjęcie niespodzianka” doprowadzą Cię do łez.


            Lekka opowieść, która uczy, cieszy. Czytając szczerzymy zęby. To klasyka amerykańskich bajek dla dzieci w najlepszej krasie. Uczą małych i dużych. W przekładzie Wojciecha Manna znajdziemy wszystko, co poprawi humor w trudny dzień. Czasem wracam  do nich, kiedy mam za dużo spraw na głowie. Peggy Parish jest genialna. Polecam i czekam na czwarty tom!

Za książki dziękuję Wydawnictwu Literackiemu.