Wydawnictwo [ze słownikiem], czyli czytanie w obcym języku dla każdego


Czytać każdy może i potrafi. Choć czasem ogranicza nas język, obcy język, którym nie posługujemy się biegle lub w ogóle go nie znamy. Od wielu lat w szkole uczymy się obowiązkowego, dodatkowego języka, nie zawsze podchodzimy do niego poważnie, obijamy się i dopiero w dorosłym życiu stwierdzamy, że był to błąd. Wtedy musimy nadrobić nasze niedociągnięcia z przeszłości i wyrzucamy sobie potknięcia i zaniedbania młodości. Sama w podstawówce i gimnazjum podchodziłam do języka angielskiego z lekkim przymrużeniem oka, zmieniło się dopiero, kiedy w liceum trafiłam na wymagającego nauczyciela i choć było ciężko nadrobić braki, dzisiaj dziękuję dydaktykowi, że tak solidnie piłował nasz filologiczny temperament.

Dziś mając dwadzieścia dwa lata, wiem, że język angielski jest przyszłością. Choć jestem studentką filologii polskiej i w przyszłości chcę uczyć naszego narodowego języka, zdaję sobie sprawę, jak ważna jest umiejętność posługiwania się obcym językiem. Na szczęście żyjemy w XXI wieku i z pomocą przychodzą pewne niesamowite instytucje, które pozwalają nam szybciej i sprawniej poznać oraz doszkolić język angielski.

Mam wiele czytelniczych marzeń, jednym z nich od zawsze było przeczytanie książki w języku obcym. Chyba każdy miłośnik książek marzy o tym, aby choć raz zatracić się w książce w oryginalnym języku. W spełnieniu tego marzenia przyszło wydawnictwo [ze słownikiem]. Od 2012 roku spełnia marzenia czytelników literatury, którzy obawiają, że nie poradzą sobie ze znajomością języka w takim stopniu, aby bez żadnych problemów przenieść się w świat opisany przez autora powieści. Sama obawiałam się, że częste sięganie po słownik zniszczy całą przyjemność czytania. 

            „Seria publikacji opracowanych i wydanych przez [ze słownikiem] ma na celu ułatwienie zrozumienia czytanych powieści. W odróżnieniu od wydawnictw dwujęzycznych pozostawia czytelnikowi interpretację znaczeń i kontekstów, a tym samym sprawia, że czytanie w języku obcym staje się nie tylko przyjemne, ale i rozwija umiejętności językowe. Każda książka wydana przez Wydawnictwo [ze słownikiem] zawiera trzy słowniki ułatwiające jej zrozumienie i sprawiająca, że czytanie w języku angielskim staje się przyjemnością:

·         Słownik najczęściej występujących i najprostszych słów w danej publikacji. Znajomość słownictwa z tego słownika pozwala na zrozumienie ponad 80 % treści książki.
·         Podręczny słownik na marginesie każdej strony – zawiera wszystkie nowe słowa, które nie zostały ujęte w słowniku najczęściej występujących słów.
·         Kompletny słownik wszystkich słów i form, które wystąpiły w danej publikacji pozwala na odnalezienie nieznanego słowa, jeżeli czytelnik zapomniał wcześniej wyjaśnionego znaczenia.”

Osobiście jestem zachwycona samą ideą i nie raz kupię książkę od wydawnictwa [ze słownikiem] dla bliskiej osoby, na przykład młodszej kuzynki, która uwielbia „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” czy „Piotrusia Pana”. W swojej biblioteczce posiadam „Przygody Sherlocka Holmesa” oraz „Alicję w Krainie Czarów” i wydanie jest genialne, a czytanie sprawia dużą frajdę. Dlatego polecam całym sercem!

www.zeslownikiem.pl/
www.empik.com/szukaj/produkt?publisherFacet=Wydawnictwo+Ze+S%C5%82ownikiem