Obietnica Łucji - Dorota Gąsiorowska


Witam w Listopadzie Obietnicą Łucji, idealną na zimne wieczory.

Łucja postanawia zmienić swoje życie. Rzuca wszystko – pracę w biurze podróży, męża, apartament w centrum miasta i wyjeżdża, tak po prostu pakuje swoją przeszłość do walizki, wsiada w pociąg i mknie ku nieznanej przyszłości. Wcześniej robi coś szalonego, czego nigdy by się nie spodziewała, ścina bardzo długie włosy, które były jej wizytówką. Każda kobieta wie, co oznacza ta metamorfoza – nowe włosy = nowe życie. Nic ją nie powstrzyma, nikt na nią także nie czeka. Zaczyna z czystą kartą, na której chce napisać całkowicie inny rozdział, nowy rozdział swojego życia w Różanym Gaju.

Początek jest dosyć trudny – zima, która wita ją w małym miasteczku potrafi zniechęcić nawet najbardziej wytrwałych i pokrzyżować wszystkie planu. Lecz Łucja nie ma do czego wracać, zamknęła już wszystkie sprawy, które trzymały ją w przeszłości, musi stawić czoło nowym wyzwaniom i je zaakceptować. Zatrudnia się w podstawówce, a tam poznaje małą dziewczynkę, która całkowicie zmienia jej życie. Niespodziewane staje się rzeczywistością.


Obietnica Łucji to powieść o przyjaźni pomiędzy kobietami, których życie nie jest łatwe, muszą pogodzić się z trudnym losem i pomóc osobom, które są bezbronne. Jest to także cudowny przykład bezgranicznej miłości, nie tylko matki do córki, ale także kobiety, która potrafi pokochać od pierwszych chwil i zaopiekować się dzieckiem. Polecam tą historię każdej osobie, która potrzebuje pocieszenia po stracie, trudnych chwilach. Powiem szczerze, że kiedyś byłam pesymistycznie nastawiona do polskich autorów, a teraz uwielbiam ich dzieła. Są niezwykłe.