Zanim się pojawiłeś - Jojo Moyes


Zanim się pojawiłeś to historia, która wzrusza. Uczy akceptacji samego siebie, ale także, akceptacji ludzi, którzy nas otaczają. Zapiera dech w piersi, kiedy poznajemy historię głównych bohaterów. Są niesamowici, całkowicie różni, kontrastowi.  

Jojo Moyes jest brytyjską autorką. Swoje pióro szkoliła w „The Independent”, gdzie pracowała przez dziesięć lat. Mieszka w Essex na wschodzie Wielkiej Brytanii z mężem i trójką dzieci. Dwukrotnie otrzymała nagrodę dla najlepszej powieści romantycznej roku Romantic Novelists Assocation. Pierwsza część przygód Louisy Clark sprzedała się w sześciu milionach egzemplarzy i zastała przetłumaczona na czterdzieści języków. W 2016 roku powstała ekranizacja bestsellera, scenariusz napisała sama autorka powieści, a reżyserią zajęła się Thea Sharrock.

Powieść opisuje trudną miłość. Istnieją dwie drogi, którą mogą pójść główni bohaterowi, lecz wybór jest naprawdę trudny, ponieważ jedno z nich zawsze będzie nieszczęśliwe.

„Co robisz, jeśli chcesz uszczęśliwić osobę, którą kochasz, ale wiesz, że to złamie twoje serce?”

Lou nie wie, co począć z swoim życiem. Ma dwadzieścia sześć lat i żadnych perspektyw i pomysłów na przyszłość. Wciąż szuka swojej drogi, a kiedy chce się już poddać, spotyka problematycznego Willa.

Współczujemy Willowi od pierwszych stron powieści i kibicujemy Lou, która musi uratować życie osoby, którą pokochała. Jest to opowieść o szukaniu własnej drogi życia, stawaniu przed trudnym wyborem. Jesteśmy świadkami rodzącej się miłości. Nie wiemy jak skończy ta historia, czujemy napięcie do samego końca, a kiedy on następuje – dajemy upust smutkowi i po naszych policzkach toczą się setki tysięcy łez. Powieść wzrusza i zapisuje się na dobre w naszej pamięci. Zanim się pojawiłeś to pamiętnik osoby, która chce zmienić życie osoby, którą kocha, nie wiedząc, że to jej życie zmieni się na dobre.


Żyj odważnie. Po prostu żyj.