Zanim się pojawiłeś - Jojo Moyes


Zanim się pojawiłeś to historia, która wzrusza. Uczy akceptacji samego siebie, ale także, akceptacji ludzi, którzy nas otaczają. Zapiera dech w piersi, kiedy poznajemy historię głównych bohaterów. Są niesamowici, całkowicie różni, kontrastowi.  

Jojo Moyes jest brytyjską autorką. Swoje pióro szkoliła w „The Independent”, gdzie pracowała przez dziesięć lat. Mieszka w Essex na wschodzie Wielkiej Brytanii z mężem i trójką dzieci. Dwukrotnie otrzymała nagrodę dla najlepszej powieści romantycznej roku Romantic Novelists Assocation. Pierwsza część przygód Louisy Clark sprzedała się w sześciu milionach egzemplarzy i zastała przetłumaczona na czterdzieści języków. W 2016 roku powstała ekranizacja bestsellera, scenariusz napisała sama autorka powieści, a reżyserią zajęła się Thea Sharrock.

Powieść opisuje trudną miłość. Istnieją dwie drogi, którą mogą pójść główni bohaterowi, lecz wybór jest naprawdę trudny, ponieważ jedno z nich zawsze będzie nieszczęśliwe.

„Co robisz, jeśli chcesz uszczęśliwić osobę, którą kochasz, ale wiesz, że to złamie twoje serce?”

Lou nie wie, co począć z swoim życiem. Ma dwadzieścia sześć lat i żadnych perspektyw i pomysłów na przyszłość. Wciąż szuka swojej drogi, a kiedy chce się już poddać, spotyka problematycznego Willa.

Współczujemy Willowi od pierwszych stron powieści i kibicujemy Lou, która musi uratować życie osoby, którą pokochała. Jest to opowieść o szukaniu własnej drogi życia, stawaniu przed trudnym wyborem. Jesteśmy świadkami rodzącej się miłości. Nie wiemy jak skończy ta historia, czujemy napięcie do samego końca, a kiedy on następuje – dajemy upust smutkowi i po naszych policzkach toczą się setki tysięcy łez. Powieść wzrusza i zapisuje się na dobre w naszej pamięci. Zanim się pojawiłeś to pamiętnik osoby, która chce zmienić życie osoby, którą kocha, nie wiedząc, że to jej życie zmieni się na dobre.


Żyj odważnie. Po prostu żyj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz