Powrót do Daringham Hall - Kathryn Taylor


„Jego ramiona obejmowały ją tak mocno, że aż bolało, lecz dla Kate to wciąż było za mało. Przylgnęła do niego gwałtownie i odwzajemniła pocałunek, który wcale nie był delikatny, tylko dziki, pożądliwy i tak dobrze jej znany, że aż zakuło ją w sercu. Czuła się tak jakby, po długim okresie abstynencji spróbowała czegoś, od czego była uzależniona, a teraz nie mogła się już dłużej opierać i po prostu się zatraciła.”

            Kathryn Taylor to niemiecka pisarka, która odniosła spektakularny sukces w swoim kraju, dzięki cyklowi Barwy Miłości oraz trylogii Daringam Hall. Jak czytamy na okładce pierwszej części powieści: Daringham Hall to pełna subtelnej erotyki trylogia, w której miłość może ocalić teraźniejszość.

Powrót do Daringham Hall opowiada losy Bena Sterlinga, który przyjeżdża do wschodniej Anglii, aby rozliczyć się ze swoim ojcem, który porzucił jego matkę, która była w ciąży. Jego przygoda zaczyna się na wąskich uliczkach miasta, gdzie zostaje pobity i okradziony przez naćpane kobiety, poważnie. Zdezorientowany zaczyna uciekać, zauważa jasne światło domku na obrzeżach lasu. Pada solidnie deszcz, trwa burza z piorunami. Kate, która właśnie jest z wizytą lekarską u czworonoga Amandy, starszej kobiety która niedawno straciła męża, postanawia zamknąć zewnętrzne okiennice, kiedy niespodziewanie zauważa wysokiego, dobrze zbudowanego mężczyznę. Nie zastanawiając się długo uderza go w tył głowy polanem. Ben traci pamięć.

Historia jak z harlequina, mamy zagubionego mężczyznę i kobietę, która czuje się odpowiedzialna, za to co się stało. Od początku ich znajomości, oczywiście nie liczymy drastycznego momentu, kiedy Ben dostał w głowę, jest pomiędzy nimi przyciąganie, a rodząca namiętność musi kiedyś wybuchnąć. Wszystko się zmienia, kiedy przyjeżdżają współpracownicy Bena z Nowego Jorku i przypomina sobie, w jakim celu przybył.

Ale Powrót do Daringham Hall to nie tylko historia trudnej miłości Bena i Kate, to także opowieść o rodzinie Camderów, czyli właścicieli pałacu we wschodniej Anglii. Ben chce odebrać swojemu ojcu, Ralphowi, wszystko co posiada. Ich relacja jest trudna, ponieważ mężczyzną kieruje zemsta i wściekłość. Jest to bardzo ważny wątek, który pokazuje trudne stosunki rodzinnego imperium.

Osobiście urzekła mnie historia syna Ralpha, Davida, który jako jedyny potomek miał odziedziczyć tytuł po ojcu, do momentu kiedy w życiu Camderów pojawił się Ben. David był wychowywany w Daringham Hall, zna każdy kąt pałacu, każdą cegłę, a także każdy problem, który może stanąć na drodze właścicielom. Jest to osoba, którą trzeba poznać, żeby zrozumieć mój zachwyt i dlaczego urzekła mnie jego historia.  I poznać Annę, która jest dla niego bardzo ważna.

Książkę kupiłam na promocji www.znak.com.pl za niecałe dwanaście złotych. I jestem nią zachwycona. Uwielbiam wielowątkowość tej powieści, zaskakującą fabułę i bohaterów, którzy mają twarde i różnorodne charaktery. Na pewno w najbliższym czasie dokupię dwie kolejne części, aby zachwycać się dalej losami Davida i całej reszty Camderów. Polecam bardzo serdecznie.